středa 1. února 2012

Mopar - 75 let

Ku příležitosti oslav 75 výročí si Mopar připravil speciální verze některých modelů. Pojdme se na ně podívat blíže:

Prvním z nich je slavná 300ka.
Auto s černým lakem a jednou z volitelných Mopar grille (maska chladiče) není žádnou tuctovou třístovkou díky modrým mopařím linkám na kapotě a bocích, které doplňuje lemování 8Jx20" kovaných hliníkových kol se středovými krytkami, nesoucími stylizované písmeno M. výraznější změny ale najdeme uvnitř.

Legendární  V8 HEMI 5.7 má sice stále svých 368 koní, ale tneto speciální model bude svižnější a z 0 na 60 mph se dostane ze měně než 5 sekund. Byl mu totiž zkrácen stálý převod z 3,06:1 na 3,91:1. Podvozek dostal o 42 % tužší pružiny a vpředu a o 23 % tužší vzadu a auto teď namísto all-season plášťů jezdí sportovní Goodyear Eagle F1 o rozměru 245/45. Pancéřované brzdové hadičky vedou kapalinu k silnějším čtyřpístkovým předním a standardním zadním brzdám.
Kožená perforovaná sedadla z Katzkin kůže jsou stavitelná ve 12 směrech a nesou modré logo Mopar a šití stejné barvy. od MOtor PARts je i speciální hlavice voliče automatu, karbonové dekory kapličky a středového panelu a doplňuje je piano černá. O ozvučení se stará devítireproduk­torové audio Alpine se subwooferem. V prodeji se tato verze objeví za 49.700 dolrů letos v létě a bude určena pro 500 nejrychlejších zájemců.


Další novinkou má být už seériový model, SRT verze nového sedanu DART, který nahrazuje model Caliber. na ten si však v USA budou muset počkat, spekupuje se, že ho bude pohánět turbomotor (ostatně jako předchůdce Neon a Caliber SRT4) ovšem se sníženým objemem na 2,0 (původně 2,4) ale výkone dosahujícím 300 HP. Upravené budou jsitě i brzdy, podvozek a stylistické prvky interiéru a exteriéru.


V rámci výročí však přide Dart do prodeje i v omezené sérii GTS 210 Tribute, která oslavuje 75 let existence sportovní divize Mopar.
Ta půjde normálně do prodeje a bude existovat ve dvou verzích. Ta první bude čistě stylingová a ke standardní R/T vizáži přidá matné černé lízátko, kapotu motoru, nástavce prahů, střechu, křidélko na víku kufru a difuzor. Do kolekce patří i tmavá 18" kovaná kola. Kabina má obložení v lesklém černém piano laku a černou kůži doplněnou červenými prvky.
Verze Stage 2 k tomu přidává i trochu dynamiky navíc – výkon čtyřválce 2,4 vzroste díky blíže neurčeným úpravám ze 187 na 213 koní.

Oslavy 75 let divize Mopar tak budou velkolepé a vybere si určitě každý správný fanda. Protože jak už léta platí - MOPAR or NO CAR :o)

Žádné komentáře:

Okomentovat